Bee Simulator recenzja

Bee Simulator to produkcja zręcznościowo-przygodowa, która została wzbogacona elementami edukacyjnymi. Podczas zabawy gracze wcielają się w pszczołę. Bee Simulator jest dzieckiem warszawskiego studia VARSAV . Poza grami zespół zajmuje się przede wszystkim technologiami VR oraz doradztwem branżowym.

 

Akcja gry toczy się w rozległym parku umiejscowionym w sercu metropolii, wzorowanym na słynnym nowojorskim Central Parku. Wcielamy się w zwykłą pszczołę robotnicę. Zadaniem naszej pszczółki jest pomóc swojemu rojowi w budowanej przez niego kolonii, której zagrażają ludzie planujący wycinkę drzewa z ulem. Otrzymawszy rozkazy od samej królowej owad rozpoczyna misję, która jest pierwszym krokiem na drodze do uratowania jego rodziny.

Bee Simulator recenzja

Bee Simulator jest grą zręcznościową, w której swobodnie możemy  kontrolować pszczołę i eksplorować pokaźnej wielkości mapę świata, przedstawiającą miejski park. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Sterowanie zostało zaprojektowane tak, by nawet niedzielni gracze mogli poradzić sobie z poruszaniem się w trójwymiarowej przestrzeni. Produkcja została stworzona głównie z myślą o dzieciach oraz ich rodzicach i zawiera wiele elementów edukacyjnych, pozwalających poznać lepiej zwyczaje oraz biologię pszczół. W trakcie zabawy mamy niepowtarzalną okazję zobaczyć świat z perspektywy owada. Podczas wykonywania zadania zlecone przez królową, bierzemy udział w wielu aktywnościach, takich jak wyścigi, zbieranie pyłku kwiatowego i tańce w powietrzu. Podczas naszych podróży jesteśmy również w stanie wchodzić w interakcje z otoczeniem, w tym ludźmi, zwierzętami i innymi owadami. Od czasu do czasu spotkamy na naszej drodze osy, a wtedy będziemy zmuszeni do użycia naszego żądła. 

 

Bee Simulator może pochwalić się realistyczną trójwymiarową oprawą graficzną. Do stworzenia muzyki  w grze został zatrudniony Mikołaj Stroiński, który pracował wcześniej przy Zaginięciu Ethana Cartera oraz Wiedźminie 3: Dziki Gon.