Czy gra może być prezentem dla dziecka?

W dzisiejszych czasach, w każdej rodzinie znajdziemy osoby, które uwielbiają grać w gry. Przeważnie są to najmłodsi członkowie rodzin. Wielu rodziców zastanawia się jak odciągnąć swoje dzieci od wirtualnej rozrywki, zapominając o tym, że mogą grać wspólnie ze swoimi dziećmi i mieć wpływa na to, jakiego typu gry stoją na półkach ich dzieci. Na rynku dostępnych jest wiele gier dla najmłodszych, które pozwalają rozwijać wyobraźnię czy pobudzają w dzieciach chęć do spędzania czasu z innymi ludźmi. Przygotowaliśmy dziś zestawienie zaledwie kilu z tysięcy gier, które doskonale sprawdzą się jako prezent dla młodych graczy.

Pierwszy typ

Pierwszą grą, która nie tylko rozbuduje wyobraźnię, ale i pobudzi pozytywne cechy charakteru najmłodszych będzie Lego City: Undercover, które jest przygodową grą akcji. Głównym bohaterem tego tytułu jest Chase McCain - oficer policji, który po latach wraca do rodzinnego miasta.

Czy gra może być prezentem dla dziecka?

Jego głównym zadaniem jest pojmanie złoczyńcy Rexa Fury'ego. W grze znajduje się bardzo wiele nawiązań do popkultury i kultowych filmów oraz postaci. To z pewnością przełoży się na zbudowanie w najmłodszych wiedzy na ciekawe tematy. Do takich kultowych scen należą między innymi nawiązania do produkcji Starsky i Hutch czy Skazani na Shawshank. Całość została wzbogacona potężną dawką humoru specyficznego dla produkcji z serii Lego.

Drugi typ

Kolejną grą jest The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Jest to kultowa gra będąca kolejną częścią popularnej serii przygodowych gier akcji. Akcja rozgrywa się w królestwie Hyrule. Gracze wcielają się w głównego bohatera serii - Linka, który musi dowiedzieć się dlaczego kraina została zrujnowana. Próba znalezienia odpowiedzi na nurtujące bohatera pytanie okazuje się zalążkiem dużo większej emocjonującej przygody. W pełni otwarty świat nadaje się idealnie do eksploracji. Zostało w nim ukryte wiele znajdziek oraz łamigłówek, które potrafią sprawić nie lada problem, ale jednocześnie pozwalają na wielogodzinną rozrywkę. Walka z przeciwnikami nie polega na samym machaniu mieczem, wymaga ona dobierania odpowiednich strategii w trakcie potyczek, atakowania z zaskoczenia czy też sprytnego wykorzystywania elementów otoczenia.

Trzeci typ

Kolejną ciekawą grą, którą podarować można młodszym graczom jest Splatoon 2. Gra ta jest trzecioosobową strzelanką stworzoną przez firmę Nintendo. Produkcja przeznaczona jest głównie do rozgrywek multiplayer, w których możemy bawić się lokalnie na dzielonym ekranie czy też online z ludźmi z całego świata. Zabawa polega na kierowaniu wesołymi człeko-ośmiornicami zwanymi Inkingami, którzy walczą ze sobą przy użyciu broni na farbę. Bronie te służą nie tylko do atakowania przeciwników, ale również do zamalowywania planszy, co jest jednym z celów rozgrywek. Gra taka doskonale pobudzi kreatywność i nauczy młodego gracza współpracy z innymi.

Podsumowując - gry wideo mogą okazać się doskonałym prezentem dla dziecka lub nastolatka. Gra z ciekawą fabułą, zmuszająca do myślenia, pobudzająca wyobraźnię może być równie dobrym prezentem jak na przykład książka.