Gry zręcznościowe dla dzieci

Gry zręcznościowe przyniosą wiele pożytku dla dziecka. Mogą to być również gry komputerowe jeśli zachowamy umiar czasowy i będziemy nadzorować ich treść. Biorąc pod uwagę szeroką gamę gier edukacyjnych, logicznych, fabularnych czy wymagających refleksu, można pokusić się o stwierdzenie, że wiele z nich wspomaga rozwój dziecka na różnych etapach jego życia.

 

Gra Wesoła pszczółka jest zabawą dla od dwóch do czterech osób. Gra została przeznaczona dla dzieci od czwartego roku życia. Musisz być naprawdę szybki, by nie zostać użądlony przez pszczołę! Każdy z graczy stara się zdobyć jak najwięcej plastrów miodu ukrytych w ulu strzeżonym przez wesołą pszczółkę. Wygrywa ten gracz, któremu uda się przechytrzyć zazdrosną o swój miodek pszczołę.

 

Stolik wodny to gra dla dzieci w wieku trzech lat. Gra polega na łowieniu rybek, ale dzięki jej interaktywności możesz liczyć na urozmaicenie rozgrywki, chociażby poprzez wodny młyn ze zjeżdżalnią - wystarczy że nabierzesz wody w miseczkę, a następnie wlejesz wodę do młyna.

Gry zręcznościowe dla dzieci

Kangurek Kao to gra wideo. Głównym bohaterem serii jest sympatyczny, tytułowy kangurek. W grach przemierzamy rozmaite kolorowe lokacje, zbieramy power-upy czy skaczemy po platformach. W grach niejednokrotnie przyjdzie nam skorzystać w rękawic bokserskich, które nosi Kao. 

 

Pingwin na lodzie to gra familijna dla od dwóch do czterech osób. Gracze przy pomocy specjalnych młotków zabierają się za wykuwanie przerębli w lodowej tafli. Nikt jednak nie chce zrobić pingwinkowi przykrości, więc trzeba uważać. Zwycięzcą zostanie ten, kto pozostawi nieszczęśnika na lodzie. Ten, kto doprowadzi go do przymusowej kąpieli będzie mógł jedynie żądać rewanżu.

Łakocie chciwej babci to gra dla dzieci w wieku od 5 lat. Jednocześnie mogą bawić się w nią 4 osoby. Chciwa Babcia uwielbia ciasteczka i nie chce się nimi dzielić. Ale tak się składa, że właśnie śpi. Gracz używa tarczy i losuje akcję. Musi oddać lub zabrać określoną liczbę ciastek. Dodatkowo należy wcisnąć specjalny guzik na babci fotelu. Ile razy? To też pokazuje tarcza losująca. Jeśli babcia obudzi się w trakcie wykradania ciastek, gracz musi oddać jej wszystkie zdobyte łakocie.Wygrywa ten gracz, któremu uda się zebrać po 1 ciastku z każdego rodzaju.