Jak dostać klucze do Steam za darmo?

Wiele osób grających na PC doskonale zna platformę Steam. Steam został stworzony przez firmę Valve Corporation kilkanaście lat temu. Firma ta pierwotnie chciała jedynie usprawnić system wieloosobowej gry WON, której byli twórcami. Ostatecznie Steam stał się platformą, do której dodawano coraz to nowsze elementy. Obecnie Steam oferuje swoim użytkownikom sklep, chmurę, społeczność dla graczy i platformę multiplayerową.

Platforma Steam, jak wcześniej wspominaliśmy, powstała kilkanaście lat temu, na przełomie 2002 i 2003. Prawdziwą popularność Steam zyskał jednak kilka lat później. W okolicy 2009 - 2010 roku Steam był już popularną na całym świecie platformą sprzedażową. W zasadzie każdy pecetowiec obecnie posiada na Steam swoje konto. Obecnie nawet jeśli kupujemy pudełkową wersję gry posiada ona kod do pobrania cyfrowej wersji z platformy. Dzięki temu nie potrzebujemy nawet odtwarzacza CD/DVD w komputerze. Obecnie jest ona jedną z największych platform i sklepów oferujących cyfrowe wersje gier, klucze do gier, dodatki i wiele innych.

Poza różnymi kluczami do gier czy dodatków, steam wypracował w swoim systemie również klucze-niespodzianki, nazywane Random Keys. Klucze te zwykle są najtańszymi w sklepie lub są w wielu miejscach dostępne za darmo do zgarnięcia. Zawartości Random Key nie znamy do momentu wprowadzenia kodu w system. Możemy jednocześnie wygrać niszową, krótką gierkę, dodatke, skiny a nawet pełne wersje gier.

Jak dostać klucze do Steam za darmo?

Śledzenie wiadomości i subskrybowanie newsów ze Steam jest pierwszym krokiem do bycia na bieżąco ze wszelkimi promocjami i prezentami od platformy. Oficjalne profile należące do Steam na Facebooku czy Twitterze również są warte obserwowania. Dzięki takiemu śledzeniu newsów ze świata Steam nie ominie nas żadna wiadomość dotycząca darmowych kluczy do gier czy promocji na Random Keys.

Warto też zarejestrować się na różnorodnych forach tematycznych i zewnętrznych platformach sprzedających klucze do Steam. Zewnętrzne portale bowiem często proponują znacznie niższe ceny za klucze zwykłe jak i randomowe. Czasem niektóre z nich można wygrywać w rozmaitych konkursach.

Do portali oferujących dostęp do kluczy z grami z całą pewnością należy Gamehag. Portal ten klucze oferuje zupełnie za darmo w ramach swojego programu lojalnościowego. Wystarczy zdobywać specjalne punkty wymienialne na różne nagrody w tym klucze do pełnych wersji gier ze Steam i Random Keys.