Jak dostawać gratisy grając w gry?

Zarabianie na grach, nawet w postaci bonusów i gratisów to niezwykle przyjemne doświadczenie. Możemy wtedy przekonać się, że nasze hobby ma wiele dobrych stron. Co jednak zrobić, aby dostawać prezenty i gratisy za granie w gry? Jest kilka ciekawych sposobów na zdobywanie gratisów.

Jedną z najpopularniejszych metod zarobku przez granie jest branie udziału w turniejach. To właśnie różnego rodzaju turnieje i mecze organizowane przez sponsorów otwierają wielu osobom drogę do kariery. Jeśli jednak to nie kariera jest tym, co nas interesuje, w turniejach zawsze można wygrać gadżety, pudełkowe wersje gier czy kody na nagrody. Starcia w FIFA, League of Legends czy Call of Duty są jednymi z najpopularniejszych.

Czasem okazuje się, że ktoś jest świetnym graczem w jakiejś konkretnej grze, a jego wyniki pozostawiają konkurencję w tyle. Wtedy warto rozglądać się za turniejami na znacznie wyższym poziomie lub rozpocząć swoją karierę w e-Sport. Kariera taka z całą pewnością przyniesie setki gratisów i prezentów.

Jak dostawać gratisy grając w gry?

Kolejna ciekawa metoda, aby zmienić zwykłe granie w gry w hobby przynoszące korzyści w postaci gratisów i materiałów promocyjnych  jest stworzenie swojej grupy fanów. Grupę fanów można zdobyć przez otwarcie kanału na YouTube lub Twitch. W ten sposób możemy streamingować swoje rozgrywki czy tworzyć poradniki. Założenie bloga o grach czy ogólnie pojętej popkulturze również może przynieść podobne korzyści. Popularni streamerzy i blogerzy często są gratyfikowani przez fanów i sponsorów różnymi prezentami i materiałami promocyjnymi.

Dostawanie gratisów może jednak być naprawdę łatwe i nie wymagać żadnych dodatkowych działań, starań ani aktywności. W sieci można spotkać różnorodne portale pozwalające na zdobywanie nagród w zamian za granie.

Platformami stworzonymi do rozdawania gratisów jest między innymi Gamehag. W Gamehag zwyczajne granie w nasze standardowe gry, wykonywanie misji, a nawet pisanie na forum nagradzane są specjalnymi punktami. Po zebraniu konkretnej ilości punktów można wymienić je na różnorodne prezenty. Jest to zatem jedna z najwygodniejszych metod zbierania gratisów za granie w gry.