Ratchet i Clank recenzja

Ratchet & Clank to kultowa platformówka na PS2. W 2002 roku Insomniac Games pokazało światu pierwsze przygody Ratcheta i Clanka - ostatniego z przedstawicieli rasy lombaks w galaktyce i zarozumiałego robocika. Studio Insomniac Games posiada na swoim koncie takie gry jak Sunset Overdrive czy najnowsza odsłona gry Spider-Man.

Gra Ratchet & Clank okazała się jedną z najbardziej lubianych platformówek na PS2. Ciekawe, momentami trudne poziomy, zbieranie przydatnych śrubek i ładna grafika sprawiły, że tytuł przyciągał nawet po latach. Z tego też powodu twórcy zdecydowali się na wydanie odnowionej wersji przygód Ratchet’a i Clank’a.

Ratchet i Clank recenzja

Fabuła opowiada o przygodach kotopodobnego Ratcheta i robota Clanka, które w dużej mierze opierają się na wersji z 2002 roku, twórcy zdecydowali się na wprowadzenie pewnych zmian w celu dostosowania gry do filmu. Spotkanie bohaterów i wykrycie spisku prezesa Dreka nadal jest głównym wątkiem fabularnym. Został on jednak poddany delikatnym zmianom, które osoby dobrze obeznane z pierwotną wersją wykryją. 

W nowej wersji gry dialogi zostały dostosowane do młodszego odbiorcy przez co na przykład jedna z postaci zamiast domagać się zapłaty za informacje chętnie dzieli się swoją wiedzą i pomaga w zdobyciu środka transportu. Duet bohaterów próbuje odnaleźć kapitana Qwarka i jego drużynę Strażników Galaktyki, którzy są jedyną nadzieją na ocalenie galaktyki przed złym Drekiem, chcącym zniszczyć wszechświat aby uformować z jego materii nową planetę dla swojej rasy. 

Sama zabawa skupia na na skakaniu po platformach, walce z przeciwnikami oraz kolekcjonowaniu różnych znajdziek. Remake na PlayStation 4 oferuje kilka innowacji w mechanice rozgrywki.