Angry Birds Star Wars – połączenie dwóch światów

Angry Birds Star Wars to gra zręcznościowa, która łączy w sobie dwa niezwykle popularne uniwersa – Angry Birds oraz Gwiezdne Wojny. Producentem gry jest fińska firma Rovio Entertainment, znana przede wszystkim z pierwszej odsłony serii Angry Birds.

Angry Birds Star Wars zostało wydane w listopadzie 2012 roku na urządzenia z systemami iOS, Android, Windows Phone oraz na komputery z systemem Windows. Gra spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy i krytyków.

Rozgrywka w Angry Birds Star Wars

Podstawy rozgrywki w Angry Birds Star Wars są takie same jak w pierwowzorze. Gracz ma do dyspozycji procę, za pomocą której wystrzeliwuje ptaki w struktury zbudowane przez zielone świnki. Celem jest zniszczenie konstrukcji oraz pokonanie przeciwników.

W Angry Birds Star Wars ptaki zostały jednak zastąpione bohaterami z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Mamy więc do dyspozycji m.in. Luke’a Skywalkera, Han Solo, Obi-Wana Kenobiego, Chewbaccę oraz R2-D2. Każda z postaci ma inne umiejętności, które pomagają w niszczeniu budowli świnek.

Świnki również przeszły gwiezdną metamorfozę. W tej odsłonie serii są ubrane w mundury Imperium Galaktycznego i sterowane przez Dartha Vadera oraz Darta Maula. Nie brakuje też stormtrooperów, robotów bojowych oraz pojazdów znanych z filmów, m.in. Gwiazdy Śmierci.

Poziomy i planety

Rozgrywka w Angry Birds Star Wars jest podzielona na epizody. Każdy z epizodów zawiera przynajmniej 30 poziomów plus poziomy ukryte i bonusy. Łącznie daje to ponad 200 poziomów.

Poziomy osadzone są na planetach ze świata Gwiezdnych Wojen, m.in. Tatooine, Dathomirze, Yavinie IV oraz Alderaanie. Każda planeta różni się typem krajobrazu oraz dostępnymi elementami konstrukcyjnymi, co sprawia, że rozgrywka jest bardzo urozmaicona. Nie brakuje też ikonicznych lokacji, jak np. wnętrze Gwiazdy Śmierci.

Gra zawiera elementy fabularne zaczerpnięte z pierwszego filmu z 1977 roku, czyli „Gwiezdne Wojny: Część IV – Nowa nadzieja”. Najpierw obserwujemy pojmanie księżniczki Lei przez Dartha Vadera, później misje mające na celu zniszczenie Gwiazdy Śmierci. Fabuła nie jest może zbyt rozbudowana, ale fani Gwiezdnych Wojen na pewno docenią liczne nawiązania.

Oprawa audiowizualna

Oprawa graficzna Angry Birds Star Wars nie odbiega znacząco od poprzednich gier z serii. Mamy więc animacje w stylu 2D, proste, ale jednocześnie bardzo urocze i przyjemne dla oka. Oczywiście cała szata graficzna nawiązuje do świata Gwiezdnych Wojen – postaci, planety, pojazdy, wszystko to oddaje klimat galaktycznej sagi.

Ścieżka dźwiękowa również czerpie garściami z filmowego pierwowzoru. Słyszymy marsz Imperium, charakterystyczne odgłosy mieczy świetlnych oraz wiele innych dźwięków, które na pewno ucieszą fanów Gwiezdnych Wojen.

Podsumowanie i ocena

Angry Birds Star Wars to bardzo udana kontynuacja kultowej serii gier zręcznościowych. Twórcy w umiejętny sposób połączyli dwa popularne uniwersa, wykorzystując i łącząc ich najmocniejsze strony. Rozgrywka jest wciągająca i bardzo urozmaicona, a dodatkowym atutem jest ogromna ilość poziomów i elementów zbieralnych, które zapewniają dziesiątki godzin dobrej zabawy.

Jeśli więc kochasz Angry Birds i Gwiezdne Wojny, Angry Birds Star Wars jest grą obowiązkową. Gorąco polecam i oceniam na 9/10. Moc jest z tą grą!