Gry zręcznościowe exclusive na PS4

W ciągu ostatnich kilku lat, które minęły od debiutu konsoli, PlayStation 4 doczekało się kilku gier dostępnych jedynie na tej właśnie konsoli. Poniżej przedstawiamy gier zręcznościowych dostępnych tylko i wyłącznie właśnie na tę konsolę. 

Gry zręcznościowe exclusive na PS4

  • Knack to jedna z pierwszych produkcji na PlayStation 4, które zapowiedziano podczas debiutanckiej prezentacji konsoli w lutym 2013 roku. Tytuł, który jest trójwymiarową grą zręcznościową, zawierającą elementy platformowe, skradankowe oraz zagadki logiczne, powstał w jednym z japońskich wewnętrznych studiów deweloperskich Sony. Twórcy w pełni zaimplementowali funkcje społecznościowe konsoli, pozwalające np. na dzielenie się zarejestrowanymi klipami wideo z naszej rozgrywki oraz śledzenie postępów w kampanii jakie poczynili nasi znajomi.

 

  • Beat Saber to niecodzienna gra rytmiczna przypominająca połączenie Guitar Hero z Fruit Ninja i Gwiezdnymi wojnami. Podczas zabawy w rytm muzyki kroimy kolorowe kostki mieczami świetlnymi. Gra wykorzystuje gogle VR.

 

  • Tearaway Unfolded to nowa wersja trójwymiarowej platformówki Tearaway, która zadebiutowała w 2013 roku na konsoli PS Vita. Twórcy ze studia Media Molecule rozbudowali tytuł o zupełnie nowe elementy, które związane są z innym sposobem sterowania oraz interfejsem. Powiększyli oni również lokacje, a także poprawili oprawę graficzną, która wspiera teraz obsługę wysokich rozdzielczości.


Rick and Morty Simulator: Virtual Rick-ality na platformie PlayStation 4 to trójwymiarowa gra stworzona z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej, w której gracze wcielają się w bohaterów animowanej serii Rick and Morty. Za produkcję tytułu odpowiada niezależne studio Owlchemy Labs. Jest ono znane przede wszystkim dzięki grze Job Simulator, jednej z popularniejszych propozycji dla właścicieli gogli VR, która ukazała się w 2016 roku.