Gry zręcznościowe exclusive PS5

Konsola PlayStation 5 wyróżnia się bogatą biblioteką gier zręcznościowych dostępnych exclusive na tę platformę. Sony przygotowało dla posiadaczy PS5 wiele tytułów, które w pełni wykorzystują możliwości najnowszego sprzętu japońskiego producenta. W niniejszym artykule przedstawiamy najciekawsze gry zręcznościowe na wyłączność PS5.

Astro’s Playroom – preinstalowana gra platformowa na PS5

Jedną z najlepszych gier zręcznościowych dostępnych od razu na PS5 jest Astro’s Playroom. Jest to tytuł przygodowo-platformowy, który preinstalowany jest na każdej konsoli Sony. Astro’s Playroom to świetna okazja do wypróbowania możliwości kontrolera DualSense oraz zabawa pełna nawiązań do historii PlayStation. Rozgrywka w tej grze zręcznościowej jest bardzo dynamiczna i wymaga refleksu.

Returnal – bullet hell z elementami roguelike

Gry zręcznościowe exclusive PS5

Returnal to jedna z najlepiej ocenianych gier zręcznościowych dostępnych exclusive na PlayStation 5. Ta strzelanka łączy w sobie elementy bullet hell oraz roguelike. Naszą bohaterką jest Selene, która uwiązła jest w pętli czasowej na obcej planecie. Musi walczyć o przetrwanie z hordami wrogów. Returnal wyróżnia się dużym poziomem trudności oraz wymagarefleksu od gracza. Ta gra zręcznościowa zbiera znakomite oceny za rozgrywkę, oprawę audiowizualną oraz wykorzystanie funkcji kontrolera DualSense.

Sackboy: Wielka Przygoda – platformówka w uniwersum Little Big Planet

Sackboy powraca w nowej odsłonie przygodowej gry platformowej dostępnej exclusive na PS5. Sackboy: Wielka Przygoda to świetna zręcznościówka dla całej rodziny. Tytuł ten umożliwia zabawę w kooperacji nawet czterech graczy jednocześnie. Rozgrywkę cechuje bardzo wysoki poziom skomplikowania poziomów oraz mnóstwo elementów do odkrycia. Ta gra zręcznościowa zdecydowanie pobudzi wyobraźnię i koordynację ruchową.

Kena: Bridge of Spirits – zręcznościowa przygodówka od twórcy Uncharted

Kena to jedna z gier na wyłączność PS5, która zaskakuje swoim klimatem. Jest to przygodowa gra akcji utrzymana w konwencji fantasy ze świata duchów. Tytuł wyróżnia się niezwykłą oprawą graficzną oraz ciekawą historią osadzoną w mitologii. Rozgrywkę cechuje duży nacisk na elementy zręcznościowe. Walka, eksploracja świata oraz łamigłówki logiczne – Kena oferuje nam to wszystko w jednym.

Stray – gra platformowa o kocie w cyberpunkowym świecie

Na PlayStation 5 exclusive zadebiutowała też niecodzienna gra platformowa Stray. Wcielamy się w bezdomnego kota, który musi odnaleźć drogę do domu. Kocica przemierza futurystyczne slumsy, w których nie brakuje gangów, strażników porządku oraz innych niebezpieczeństw. Stray to świetna okazja do zabawy w klimacie cyberpunkowym z elementami skradania i zręcznościowej platformówki. Gra wyróżnia się również znakomitą oprawą audiowizualną.

Podsumowanie

Powyższe tytuły to tylko zwiastun tego, co Sony przygotowało dla posiadaczy PS5. Możemy spodziewać się wielu kolejnych gier zręcznościowych na wyłączność tej konsoli. PlayStation 5 gwarantuje next-genowe doznania zarówno pod względem oprawy, jak i rozgrywki. Wymienione gry zdecydowanie pobudzają refleks, precyzję ruchu oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Jeśli lubicie wyzwania i dynamiczną zabawę, PS5 ma dla Was wiele gier zręcznościowych z górnej półki.