Kucyki pony gry

Gry z serii „Kucyki pony” to bardzo popularne gry przeglądarkowe skierowane głównie do młodszych dziewczynek. Ich główną cechą jest możliwość opiekowania się własnym kucykiem pony – karmienia go, czesania, ubierania i dekorowania.

W artykule przyjrzymy się bliżej kilku najpopularniejszym grom z tej serii pod kątem ich mechaniki, grafiki i grywalności.

Gra „Kucyki Pony: Przyjaźń to magia” to jedna z najstarszych i najpopularniejszych gier z serii. Akcja toczy się w krainie Equestria, a gracz wciela się w jednego z głównych bohaterów serialu „My Little Pony” i ma za zadanie dbać o swojego kucyka.

Mechanika gry jest prosta – mamy do wykonania serię zadań związanych z opieką nad naszym pony. Musimy je karmić, poić, czesać, myć i ubierać. Gra nagradza nas za prawidłowe wykonywanie tych czynności i pozwala zdobywać nowe przedmioty oraz stroje dla naszego pupila.

Grafika w tej pozycji jest bardzo kolorowa i kreskówkowa. Dobrze oddaje klimat serialu animowanego. Jest też sporo lokacji do odwiedzenia, postaci do poznania i zadań pobocznych do wykonania.Kucyki pony gry

Kolejną popularną grą z serii jest „Kucykowa klinika”. Tym razem wcielamy się w rolę weterynarza opiekującego się kucykami z Ponyville. Naszym głównym zadaniem jest diagnozowanie i leczenie ponies.

Również w tej grze mechanika nie jest skomplikowana. Polega na klikaniu w konkretne miejsca na ciele kucyka, aby zdiagnozować jego dolegliwości, a później podawaniu odpowiednich leków czy wykonywaniu prostych zabiegów.

Grafika również utrzymana jest w konwencji znanej z serialu. Mamy możliwość odblokowywania nowych narzędzi, strojów i dekoracji.

Kolejna gra z franczyzy to „Kucyki Pony Salon Piękności”. Tym razem naszym głównym zajęciem jest pielęgnacja i stylizacja kucyków. Strzyżemy je, farbujemy, robimy makijaże i manikiury.

Również w tej grze mamy do dyspozycji szeroką gamę narzędzi, które stopniowo odblokowujemy. Możemy przygotować naszego pupila np. na bal czy pokaz mody. Mamy też do wykonania konkretne zadania od klientek zamawiających u nas specjalne stylizacje.

Grafika utrzymana jest w typowej dla serii, bajkowej konwencji z dużą ilością kolorów i animacji. Dziewczynkom taka gra na pewno przypadnie do gustu.

Gry z serii „Kucyki pony” to przede wszystkim propozycja dla najmłodszych dziewczynek, które pokochały świat przedstawiony w serialu. Są one doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni i kreatywności poprzez opiekę nad własnym wirtualnym pupilem.

Choć ich mechanika nie jest specjalnie skomplikowana, to grafika, mnogość opcji do odblokowania i możliwość kreatywnego spędzania czasu na pewno zachęcą małe fanki kucyków do spędzenia przy nich wielu godzin.Kucyki pony gry